dworce kolejowe


dworce kolejowe

Dworzec kolejowy Detmold (Germany)

Dworzec kolejowy w niemieckim mieście Detmold w Nadrenii Północnej-Westfalii otwarty w 1880 roku. Chociaż w 2006 diametralnie zmodernizowany dworzec zachował oryginalny styl i architekturę. Główny dwupiętrowy budynek był wykorzystywany dla personelu stacji, a parter służył do do sprzedaży biletów oraz jako poczekalnia. Mniejszy budynek na drugim końcu peronu, zwany Fürstenzimmer (Pokój Książęcy), był przeznaczony dla arystokracji w czasach Cesarstwa Niemieckiego na wypadek, gdyby korzystały z dworca.

Do lat 1970-tych przez Detmold kursowały również pociągi dalekobieżne na linii Osnabrück / Bielefeld-Altenbeken-Warburg-Kassel. Do roku 1954 stacja była połączona z miejską linią tramwajową Detmold, obecnie zastąpioną przez autobusy.

Po modernizacji niektóre pomieszczenia na stacji zostały przekształcone w punkty gastronomiczne i wprowadzono dostęp dla osób niepełnosprawnych.


rda:
Eisenbahnatlas Deutschland 2009/2010


filmy o pociągach seriale o pociągach słuchowiska o pociągach gry o pociągach historie o kolei dworce kolejowe muzea kolei słynne linie kolejowe słynne pociągi kolej na świecie wideo o pociągach zdjęcia o kolei
załóż swój klub i walcz o mistrzostwo

Menedżer koszykówki online
załóż swój klub i walcz o mistrzostwo

free detective game   best online games   amiga games   gra online   polskie scifi     trains