muzea kolei


muzea kolei

Narodowe Muzeum Kolejnictwa Sierra Leone (Sierra Leone)

Narodowe Muzeum Kolejnictwa Sierra Leone znajduje się w stolicy kraju, Freetown, w pobliżu doków, gdzie znajdowały się warsztaty kolejowe Clinetown. Rządowe Linie Kolejowe Sierra Leone przestały świadczyć usługi w 1975 roku, kiedy znacznie spadł ruch pasażerski, po czym cały tabor i lokomotywy zostały przeniesione do Freetown, gdzie miały zostać zezłomowane. Ale grupa robotników kolejowych znalazła sposób na ocalenie przynajmniej części taboru - postanowili ukryć je głęboko wewnątrz budynków warsztatowych, za zaspawanymi drzwiami.

Obecnie w muzeum znajduje się kolekcja lokomotyw zbudowanych w Anglii, które były używane przez Rządowe Linie Kolejowe Sierra Leone, w tym lokomotywa parowa 0-4-0 zbudowana w 1915 roku zwana "Nellie" oraz lokomotywa parowa 2-6-2. Muzeum jest czynne od poniedziałku do soboty od 10:00 do 16:00. Muzeum jest finansowo wspierane przez Przyjacił Muzeum Kolei Narodowych Sierra Leone (Friends of the Sierra Leone National Railway Museum) z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz z darowizn.

Datki można składać z całego świata poprzez stronę Go Get Funding.


rda:
https://www.sierraleonerailwaymuseum.com/


filmy o pociągach seriale o pociągach słuchowiska o pociągach gry o pociągach historie o kolei dworce kolejowe muzea kolei słynne linie kolejowe słynne pociągi kolej na świecie wideo o pociągach zdjęcia o kolei
Aktorka i pianistka Alicia Witt - nowy album

Alicia Witt new album
Aktorka i pianistka Alicia Witt - nowy album

polskie scifi   online soccer manager   movies   manager piłka nożna online   promote your game     trains