gry o pociągach


Railroad Tycoon II 1998 gra o pociągach

Railroad Tycoon II (1998, United States)

Railroad Tycoon II  1998 gra o pociągach

Języki: English

Druga produkcja z serii Railroad Tycoon opierała się na tej samej koncepcji, co oryginał opracowany przez Sida Meiera, ale z ulepszoną grafiką i pewnymi zmianami w samej rozgrywce. Przede wszystkim widok z góry został zmieniony na widok izometryczny, który automatycznie pozwolił, aby teren był bardziej szczegółowy, zwłaszcza jeśli chodzi o wzgórza i góry. Oczywiście to zmieniło sposób układania torów i zachowanie pociągów. Drugą dużą zmianą był model ekonomiczny - obok prowadzenia firmy gracz był również w stanie kupować lub sprzedawać akcje swojej własnej linii kolejowej lub konkurentów oraz przejmować konkurencyjne przedsiębiorstwa. Ekonomia jest podzielona na dwie części: firmową i osobistą (ponieważ gracz otrzymuje pensję). Trzecia zmiana została powiązana z lokalnymi firmami - tak jak w oryginalnej grze stacje mogą przyjmować tylko te ładunki, które mają jakąkolwiek wartość, np. nie dostaniesz żadnych pieniędzy za transport mleka do miasta, które ma własną farmę mleczną. Ale różnica polega na tym, że w Railroad Tycoon II można kupować i sprzedawać także lokalne firmy, więc opłacalne staje się stworzenie całych ciągów - zakup farmy produkującej zboże, dostarczanie tego zboża do piekarni, a następnie dostarczanie pieczywa z piekarni do miasta.

Widok i ukształtowanie terenu składające się ze wzgórz i gór były ogromną różnicą w rozgrywce - większość nowych scenariuszy stawia użytkowników przed wyzwaniem zbudowania linii kolejowej przez góry (np. na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych lub w Alpach szwajcarskich). Koleje musiały być budowane z uwzględnieniem terenu, zwłaszcza w XIX wieku, kiedy silniki parowe miały ograniczoną moc, a podróżowanie z ładunkiem na stromych torach mogło generować większe koszty niż potencjalne dochody. Kolejną zmianą była liczba budynków, jakie można zbudować obok naszych stacji - nie tylko wieże z wodą i zajezdnie (które są niezbędne do konserwacji lokomotyw), ale także hotele, restauracje, silosy zbożowe, itp, które mogłyby poprawić dochody z tej stacji lub też zwiększyć ilość transportowanych towarów.

W porównaniu z pierwszą grą z serii, Railroad Tycoon II był znacznie bardziej wyrafinowany i skomplikowany. Dodanie wzgórz i gór stworzyło nowe wyzwania i nowe możliwości dla użytkowników - teraz planowanie sieci połączeń miało większe znaczenie i wymagało więcej wysiłku. Jedną z nielicznych wad był limit wagonów, które można było dodać do pociągu - tylko 6 - które byłyby realistyczne w XIX wieku, ale gra może się ciągnąć aż do końca XX wieku, kiedy dostępne były znacznie potężniejsze silniki. Również opcje budowy linii kolejowych były bardzo ograniczone - nie ma możliwości zbudowania bocznic zamkniętych sygnałami, ponieważ... nie ma opcji zbudowania skrzynki sygnałowej. Generalnie ruch na torach jest automatycznie kontrolowany, a jeśli pociąg "zderza się" z innym (bez względu na to z przodu lub z tyłu), jeden z nich zostaje zatrzymany z ostrzeżeniem "utwory zablokowane", a drugi przejeżdża "przez niego".

Ogółem ogromna poprawa grafiki, niewielkie ulepszenia w rozgrywce i bardzo dobra gra o pociągach, niestety jedna z ostatnich tak dobrych w tym gatunku.



Nasza ocena

7.6

/ 10

Ocena fabuły

9

/ 10

Wątki kolejowe

5

/ 5

Przygody

2

/ 5

Krajobrazy

3

/ 5



Railroad Tycoon II  1998 gra o pociągachRailroad Tycoon II  1998 gra o pociągachRailroad Tycoon II  1998 gra o pociągach
filmy o pociągach seriale o pociągach słuchowiska o pociągach gry o pociągach historie o kolei dworce kolejowe muzea kolei słynne linie kolejowe słynne pociągi kolej na świecie wideo o pociągach zdjęcia o kolei
Pięć postaci, które oglądałeś od lat, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy

Magical 5 characters
Pięć postaci, które oglądałeś od lat, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy

darmowe ebooki   darmowy katalog stron   voice artist   militaria collectibles   best browser games     trains